«Бопсалау, бөтеннің мүлкін ұрлау!»

Кездесу құқықтық сананы көтеруге, салауатты өмір салтын тәрбиелеуге, заңға бағынатын және құрметті азаматты тәрбиелеуге бағытталған.

Ұрлық, тонау, қарақшылық, алдау сияқты басқа біреудің мүлкін ұрлау түріндегі осындай классикалық қылмыстарды бәрі біледі. Алайда, қылмыскерлердің қиялы әлдеқайда кең, және қылмыстың осы төрт түрінен гөрі басқа нәрсе есебінен заңсыз пайда табудың едәуір көп нұсқалары бар.

Жақында бопсалаудың әр түрлі түрлері белсенді дами бастады, оған техникалық прогрестің өсіп келе жатқан деңгейі ықпал етеді: жаңа технологиялық мүмкіндіктер пайда болды, бұл қысқа мерзімде азамат туралы жеке ақпаратты білуге ​​және оны өзімшілдік мақсатта пайдалануға мүмкіндік береді.

Бүгінде Интернет арқылы қаражат ұрлау әсіресе кең етек алып, қашықтықтан алаяқтықтың алдын алу студенттермен кездесудің басты тақырыбына айналды. Жастар, студенттер мен оқушылар интернетті ең белсенді қолданушылар. Тәжірибе көрсеткендей, олардың көпшілігі белгілі бір веб-ресурстармен жұмыс істеу кезінде сақтық шараларын білмейді. Осы олқылықтың орнын толтыру үшін Петропавл қаласы полиция бөлімінің криминалдық полиция бөлімінің өкілі, капитан, аға жедел уәкіл - Апенов Жангелді Қайратұлы студенттермен кездесу өткізді. Азаматтарға алаяқтардың қолына түсіп қалмауға мүмкіндік беретін ақпаратты тұрғындарға сауатты түрде жеткізу маңызды дейді полиция департаментінің қызметкері.

Шақырылған қонақ осы саладағы қылмыспен күресу тәжірибесі, қажетті сақтық шаралары, азаматтарды алдаудың және олардан ақшаны заңсыз алудың кең таралған әдістері туралы айтты.