Мектеп оқушылары арасында қазақ тілінен олимпиада

24.02.21 Тіл және әдебиет институтының«Практикалық қазақ тілі» кафедрасының ұйымдастыруымен оқытуы қазақ тілінде емес мектеп оқушылары арасында қазақ тілінен олимпиада өтті. Олимпиадаға қатысуға Петропавл қаласы мен облыс мектептерінен барлығы 69 өтінім келіп түсті, қатысқандар саны - 47 оқушы. Олимпиада ZOOM платформасында онлайн түрде өтті. Олимпиада 2 турдан тұрды. I тур – жазбаша: берілген тақырыптан біреуін таңдап алып, эссе жазу. Қатысушы эссені берілген сілтеме бойынша Google form құжатында орындап, кері жіберді. ІІ тур – ауызша, мұнда 2 тапсырма ұсынылды. Алдымен қатысушы таңдаған тақырыбы бойынша монолог құрастырды, ал екінші тапсырма бойынша ұсынылған ақындардың бір өлеңін мәнерлеп, жатқа оқыды. Олимпиада қорытындысы:

10 - сынып

1 - орын- Пархоменко Ксения-«БЭСТ» гимназиясы»;

2 - орын- Аббасов Юсуф - «№ 1 Чкалов орта мектебі» КММ; Пирущая Екатерина-  «Чехов орта мектебі» КММ;

3  - орын - Геншель Алина- Бескөл орта мектебі; Зайцева Арина - «№ 32 орта мектебі» КММ; Валенцова Елизавета- «Бірінші қалалық жалпы білім беретін IT-лицей» КММ;

11-сынып

1-орын - Кравченко Илья   - №10   ОМ 11-сынып;

2 - орын – Шлейдовиц Виктор- «№8 орта жалпы білім беретін эстетикалық тәрбие мектеп-кешені» КММ; Ефимов Дмитрий- «№26 мектеп - балабақша» коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

3 – орын - Эюбов Вугар - «Налобино ом» КММ; Савицкая Екатерина-«№ 1 Чкалов орта мектебі» КММ; Соломина Кристина- КГУ « № 32 ОМ»;

Олимпиада қорытындысы бойынша қатысушылар I, II, III дәрежелі дипломдармен, пән мұғалімдері алғыс хатпен марапатталды.