"Жақсылық жаса!"

Алғыс айту күні - қазақстандықтардың мейірімділігі мен достығының жарқын мерекесі.

25 ақпанда Агротехнологиялық факультетінің студенттері "Қазақстан халқы ассамблеясы" @sku_ank кафедрасымен бірлесіп "Видергебурт"неміс мәдени орталығының өкілдері - Орталық президенті Ковзель Эльвира Рудольфовнамен және орталықтың белсенді қатысушысы Нелли Оттовна Савинковамен кездесу өткізді.

Іс-шараның мақсаты: жас ұрпаққа ел сақтаған егемендікті еске салу, өскелең ұрпақтың тарихы мен ұлттық мәдениетін құрметтеуге тәрбиелеу, қиын кезеңдер туралы тек ересектердің аузынан естіген ортақ тарих негізінде көпұлтты Қазақстанның бірлігін сақтау мен дамытуды нығайту, студенттерді қайырымды, ризашылықты және жомарт адамдар болуға, татулыққа, бейбітшілік пен достықтың жарқын құндылықтарына ұмтылуға шақыру.
Кездесу барысында студенттерге "Қазақстан халқы ассамблеясы" кафедрасының жұмысы, мәдени бірлестіктің қызметі, сондай-ақ Қазақстанға қуғын-сүргінге ұшыраған немістер ұрпағының өмір тарихы туралы айтылды.
Нелли Оттовна студенттерге тағдырдың жазуымен Қазақстанда қалған туыстары туралы айтып, әкесінің суреттері мен марапаттарын көрсетті. Нелли Оттовнаның сол қиын уақыт туралы әңгімесі студенттерге әсер етті, сұрақтарға жауап ретінде уақыттың ауырлығы мен қиындығы сезілді. Ол сондай-ақ студенттерге өз қолымен жасалған кәдесыйларды сыйға тартты. Студенттер неміс тілін үйренуге қызығушылық танытып, факультет еріктілерінің көмегін ұсынды.
Кездесу белгіленген уақытта достық, жылы атмосферада өтті, студенттердің назарын осы іс-шараға толығымен аударды.
Өзара студенттер қонақтарды Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күнімен, "Видергебурт" орталығының туған күнімен, сондай-ақ келе жатқан мерекемен құттықтап, бір-біріне құрмет пен шынайы алғыс сөздерін білдірді.
1 наурыз - Алғыс айту күні-бұл қазақстандық бірегейлік пен ғасырлар бойы Қазақстан халқын біріктірген Мәңгілік Ел жалпыұлттық патриоттық идеясының негізіне айналған Қазақстан халқы Ассамблеясының күні.
Біздің барлығымызды, барлық ұлт өкілдерін маңызды ұғымдардың бірі біріктіреді: Біз-Қазақстан халқымыз. Біз біргеміз және бұл біздің күшіміз бен жетістігіміз. Алғыс айту күнімен!