Университетте «Оқушылар арасында мәдениетаралық диалогты, азаматтық бірегейлікті және қазақстандық патриотизмді қалыптастыру жөніндегі жаңа қағидаттар мен тәсілдер» атты өңірлік семинар өтті

Біздің еліміздің ұлттық бірегейлікті және қазақстандық патриотизмді қалыптастыру жөніндегі стратегиялық міндетіміз барлық деңгейдегі білім беру жүйесінде– жоғары оқу орнынан кейінгі, орта кәсіптік, орта және мектепке дейінгі білім беру жүйесінде іске асырылады. Қозыбаев университетінде «ҚХА» кафедрасы, Солтүстік Қазақстан облыстық Қазақстан халқы ассамблеясының ғылыми-сараптамалық тобымен және білім саласындағы әдістемелік жұмыс және ақпараттық технологиялар орталығымен бірлесіп «Оқушылар арасында мәдениетаралық диалогты, азаматтық бірегейлікті және қазақстандық патриотизмді қалыптастыру жөніндегі жаңа қағидаттар мен тәсілдер» тақырыбы бойынша онлайн режимде өңірлік ғылыми-практикалық семинар ұйымдастырды.

Жиында қазіргі кезеңдегі тәрбие жұмысының ерекшелігі, ұлттық бірегейлік пен мәдениетаралық диалогты қалыптастыру, «Рухани жаңғыру» жалпыұлттық бағдарламасын іске асыруға тарту арқылы оқушылар арасында патриотизмді дамыту мәселелері талқыланды. Спикерлер өз тәжірибелерімен бөлісіп, практикалық бағыттағы жаңа тәсілдер мен авторлық кейстерді көрсетті. Семинардың қорытындысы ұлттық бірегейлік пен қазақстандық патриотизмді қалыптастырудың тұжырымдамалық-теориялық негіздеріне сүйену, үш бағыт бойынша жұмыс жүйесін құру, жұмыстың қазіргі заманғы стандартты емес нысандарын қолдану. Сондай-ақ, оқушылар мен жастар арасында волонтерлік қызметті ұйымдастыру, өңірлік, республикалық және халықаралық деңгейлерде ынтымақтастықты жүзеге асыру қажеттілігі болып табылатын ұсынымдар әзірлеу болды.

Семинарға «Өрлеу» БАҰО» АҚ СҚО бойынша филиалы , №17 ұлттық өркендеу орта мектеп-кешеніні, Әл-Фараби мектеп-лицейіні, СҚО Қазақстан халқы ассамблеясы Аналар кеңесі өкілдері және СҚО мектептері директорларының тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарлары қатысты.