Қазақстан халқы Ассамблеясының жұмысын қалай жариялау керек?

«Этноконфессиялық келісімді нығайтудағы журналистік қоғамдастықтың рөлі» тақырыбы бойынша ғылыми-практикалық семинар шеңберінде облыстық және республикалық БАҚ өкілдері мен студенттер арасында онлайн режимінде іс-шара өтті.

«Журналистика» кафедрасының 2 курс магистранты Богдан Петров семинарға қатысушылармен облыстық БАҚ журналистерінің жұмысы туралы және Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметіне қатысты өз ойымен бөлісті. Атап айтсақ, грамматиканы сақтаудың қарапайым нормалары, техникалық «қателіктер»,  терминологияны қолдануға тоқталды.

«Проспект СК» газетінің редакторы Юлия Пронина мемлекеттік этносаясатты жүзеге асырудағы бұқаралық ақпарат құралдарының рөліне назар аударды.

МТРК телеарнасының тілшісі Жанель Бисенбаева Қазақстан халқы Ассамблеясының 28 сессиясына материалдар дайындау және жариялау барысында алған әсерімен бөлісті.

Ренат Ташкинбаев- Tengrinews.kz республикалық ақпараттық агенттігінің тілшісі  астанадан тыс жерлердегі халықтың өмірі және шалғай жерлердегі қызықты адамдар туралы «басқа жерлер...» авторлық бағдарламасын ұсынды.

Студент Вячеслав Чинишлов «Журналистика» кафедрасының ҚХА кафедрасымен және СҚО Қазақстан халқы Ассамблеясының журналистер клубымен өзара іс-қимылының негізгі бағыттары туралы айтып берді.

Qyzyljar редакторы Кирилл Потемкин Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін жан-жақты көрсетіп, оның қызметінің маңызды бағыттарын атап өтті.

Нина Шерстова- 7152.kz сайтының редакторы ҚХА сайтында ұсынылып отырған БАҚ сапасы мен олардың жаңартылуы мен материалдарға ескертпелер айтты, оның пікірінше, журналистерден  дербестендірілген  материалдар мен медиация мәселелері жариялануы  қажет.

Семинар соңында ҚХА кафедрасы мен БАҚ өкілдері арасында тығыз ынтымақтастық орнату және журналистер қауымынан «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасына арнайы тілшіні бекіту туралы келісім жасалды.