Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдері арасындағы облыстық олимпиада

31.03.21ж. сағ. 10.00-де (253/3-корпус) «Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы» КММ «Білім саласындағы әдістемелік жұмыс және ақпараттық технологиялар орталығы» КММ және М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті «Практикалық қазақ тілі» кафедрасының ұйымдастыруымен қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдеріне    арналған облыстық олимпиада өткізілді.

Олимпиаданың мақсаты –  қазақ тілі мен әдебиеті  бойынша жоғары ғылыми-пәндік білімі бар облыстың үздік педагогтарын анықтау. Педагогтардың шығармашылық даралығын және олардың жоғары кәсіби деңгейін қолдау үшін жағдай жасау және де ғылыми білімді насихаттау мен педагогикалық мамандық беделінің өсуін ынталандыру.

Олимпиаданың аудандық кезеңіне 335 қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдері қатысты, олардың ішінде 13 жеңімпазы орыс мектептерінде қазақ тілін оқытатын мұғалімдер  арасынан болды.

Олимпиада 2 кезеңнен тұрды.

І-кезеңде қатысушыларға екі тапсырма ұсынылды:

• әдістемелік-педагогикалық тест орындау;
  • ұсынылған тақырыпта сабақ фрагментінің презентациясын жасап, қорғау.

ІІ-кезеңде:

Қатысушылар портфолио дайындап әкелуі тиіс. портфолиоға қойылатын талаптар: мұғалім туралы жалпы мағлұмат; ғылыми жарияланымдар; оқу және оқу-әдістемелік құралдар; мамандығына қатысты байқауға қатысқаны туралы сертификаттар, дипломдар және т.б.

Олимпиада жеңімпаздары  облыстық қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдері зертханасының қорытынды отырысында марапатталады.