Семей қаласындағы "Мәдени экспедиция"

3-5 сәуірде Семей қаласында "Росатом"мемлекеттік корпорациясының қаржылық қолдауымен Нұр-Сұлтандағы Ресей Ғылым және мәдениет орталығының (Орыс үйі), Халықаралық педагогикалық клубтың бастамасымен ұйымдастырылған Қазақстан педагогикалық клубының көшпелі отырысы өтті. Іс-шараға Нұр-Сұлтан, Теміртау, Степногорск қалаларынан келген жаңашыл мұғалімдер арасында  "М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінің"  ф.ғ. к., орыс тілі және әдебиеті кафедрасының доценті Васильева О.В. және дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-лицей-интернатының мұғалімі Лорд Плескацевич Ю. А. қатысты.  Ол бір жылдан астам уақыт бойы кафедрамен жемісті жұмыс істеп келеді. Қазақстан педагогикалық клубының отырысы "мәдени экспедиция" деп кездейсоқ аталмаған іс-шарамен ұштастырылды. Клуб мүшелері Қазақстан мен Ресей үшін маңызды орындарға барды: Абайдың мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық мұражайы және Ф.М. Достоевскийдің әдеби-мемориалдық мұражайы. Мұражай қабырғасында өткен отырыста Ф. и. Достоевский, клуб мүшелерінің жемісті ынтымақтастығының қорытындысы шығарылып қана қоймай, одан әрі жұмыс істеу перспективалары белгіленді. Өйткені "мәдени экспедиция" кездейсоқ қолға алынған жоқ. Оның қорытындысы Ф.М. Достоевскийдің 200 жылдығына орай Қазақстан оқушылары мен біздің университеттің орыс тілі мен әдебиеті кафедрасының студенттері өткізетін бірқатар іс-шаралар болады. Олардың қатарында оқушылар мен студенттердің Абай мен Достоевский орындарына жасаған жазғы экспедициясы, орыс тілі мен әдебиеті кафедрасының студенттері мен оқытушыларының Ф.М. Достоевский мұражайында өтетін орыс жазушысының 200 жылдығына арналған халықаралық конференцияға қатысуы бар.