1-курс студенттері арасында қазақ тілі пәнінен университетішілік олимпиада

08.04.21 Тіл және әдебиет институтының«Практикалық қазақ тілі» кафедрасының ұйымдастыруымен 1-курс студенттері арасында қазақ тілі пәнінен университетішілік олимпиада өтті. Олимпиада ZOOM платформасында онлайн түрде өткізілді.

Олимпиада 2 турдан тұрды. Iтур– жазбаша, берілген тақырып бойынша эссе жазу. Қатысушылар эссені берілген сілтеме бойынша Google form құжатында орындап, кері жіберді. ІІ тур – ауызша, монолог. Бұл турда қатысушылар қазақша сөйлеу шеберлігі, өзіндік қабілетін жан-жақты танытуына негізделген тапсырманы орындады. Олимпиада қорытындысы:

Ұлты қазақ студенттер арасында:

Бас жүлде – Қапас Дайана, Тіл және әдебиет институты, РЛ-20 тобының студенті;

1 – орын-  -----

2 – орын- Изтаева Бибэ, Тіл және әдебиет институты, ИЯ-20-2 тобының студенті;

3 - орын– Адильханова Дильназ, Медицинаның жоғары мектебі, ОМ-20-2 тобының студенті.

Өзге ұлт өкілдері арасында:

Бас жүлде – Ротар Елена,Тіл және әдебиет институты, РЛ-20 тобының студенті;

1-орын –Головнев Владимир, Инженерлік және сандық технологиялар факультеті, ЭЭ-20 тобының студенті;

2 - орын –Кайгородова Мария, Инженерлік және сандық технологиялар факультеті, РЭТ-20 тобының студенті;

3 – орын – Куликова Анастасия, Математика және жаратылыстану ғылымдары факультеті, ХБ-20 тобының студенті;

Қазылар алқасы бас жүлдеге ие болған қатысушыларды қазақ тілі пәнінен емтихан тапсырудан босатып, жазғы сессия бағасын автоматты түрде қою туралы шешім қабылдады. Бас жүлдегерге сертификат табыс етіліп, 1,2,3 – орын алған қатысушылар I, II, III дәрежелі дипломдармен марапатталды.