Ғылым қызметкерлері күнімен құттықтаймыз!

Жаңа технологияларды енгізбей экономикада да, әлеуметтік салада да табысқа жету мүмкін емес. Сондықтан барлық күш-жігерін, барлық уақытын ғылымның дамуына арнаған тұлғаларды бағалау өте маңызды.

Жыл сайын 12 сәуір күні Қазақстанда ғылым қызметкерлері күні атап өтіледі.

Біздің ЖОО-да ҚР БҒМ бірқатар ғылыми жобалары жүзеге асырылуда, гранттар бөлініп, іргелі және қолданбалы зерттеулердің арқасында ауыл шаруашылығын дамытудың басым бағыттары, химия саласы, математикалық, жаратылыстану, техникалық ғылымдар, лингвистика, акт, тарих және археология, астрофизика және басқа да бағыттар бойынша жүргізілуде. Шетелдік әріптестермен бірлесе отырып жобалар іске асырылуда.

Біздің ғалымдардың есімдері республика деңгейінде белгілі. Олар: В.Поляков, З. Тайшыбай, З. Табакова, А. Ибраева, А. Дюрягина, А. Плешаков, А. Солодовник, З. Бимаканова, Е. Тетюхин, В. Савинкин және тағы басқалары, күн сайын өздерінің ғылыми ізденістерімен ғылымды алға жылжытып келеді.

Диссертациялық кеңес жұмыс істейді, Scopus, Web of Science және басқа да маңызды әлемдік ғылыми журналдарда мақалалар жарияланады, ғалымдар жүздеген авторлық куәлікке ие болды.

Сондай-ақ, білім ордамызда 70-ке жуық студенттік ғылыми қоғам, жас ғалымдар кеңесі бар, жыл сайын ғылыми конкурстар мен конференциялар өткізіледі.

Мәселен, "Бизнес Титандар шайқасы" өңірлік стартап - жобалар конкурсында 40 қатысушы арасында біздің студент Яна Кузнецова бірінші орынға ие болды.
Ғылым біздің бүкіл өмірімізге негізделген құндылықтардың бірі екенін білеміз. Кейде біз күн сайын қолданатын барлық нәрсе қандай да бір ғалымның ашқан жаңалығы деп байқамаймыз.

Біздің барлық зерттеушілерімізді, қызметкерлерімізді, ғалымдарды, студенттерді, магистрлерді, докторанттарды ғылым қызметкерлері күнімен құттықтаймыз!
Жаратылыстану және гуманитарлық білім салалары сіздердің жетістіктеріңізбен байытылуда. Сіздердің үлкен еңбектеріңіз лайықты бағалануы үшін жаңа жаңалықтар мен жетістіктер тілейміз! Сәттілік серік болсын!