Қозыбаев студенттері республикалық байқаудың жүлдегерлері атанды

Студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстарының байқауы Қазақстанның жоғары оқу орындарының арасында Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ-де 2020 жылдың қорытындысы бойынша өткізілді. Математика және жаратылыстану факультетінің білім алушылары бір II және төрт III орын иегерлері атанды!

Мадина Асқарова «Метеорлық тректерді табу және оларды бақылау жиілігін анықтау тұрғысынан фото және бейнематериалдарды алғашқы өңдеу» жобасы үшін  жүлделі 2 орынға ие болды (ғылыми жетекші А.А. Сартин).

Профессор А.А.Солодовник жетекшілік еткен тәлімгерлердің жұлдызы жанып, жүлделі үш III-ші орынды жеңіп алды. Әйгерім Қожахметова «Люминесцентті түрдегі қысқа мерзімді ай құбылыстарын ақпараттық модельдеу», Айбек Біләлов «Ымырт сегменттің панорамалық мониторингі және оның нәтижелерін өңдеу» және Николай Гизитдинов «Күміс бұлттардың жерүсті мониторингі және тропосфералық-мезосфералық байланыстарды зерттеу».

Сонымен қатар, «География» ББ студенті Нұргүл Алпыспайқызы мемлекеттік тілдегі жобасымен үшінші орынды қанағат етті. Оның зерттеу жұмысы Қазақстанның жасыл экономикасын дамытудағы жаңа бағыт ретінде қалдықтарды қайта өңдеу технологияларына арналған (ғылыми жетекшісі - Байбусинова С.Б.).