Кафедрааралық ғылыми-практикалық семинар "ПЕДАГОГТЫҢ ЖҰМЫСҚА ДАЙЫНДЫҒЫ ИНКЛЮЗИВТІ БІЛІМ БЕРУ ЖАҒДАЙЫНДА"

27 сәуір 2021 ж.сағат 15.00-де Солтүстік Қазақстан университетінің педагогика факультетінің "арнайы және әлеуметтік педагогика"кафедрасы. МанашаКозыбаева (Петропавл қ., Қазақстан) Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған"Педагогтың инклюзивті білім беру жағдайында жұмысқа дайындығы" атты аумақтық ғылыми-практикалық семинар өткізедіСеминардың мақсаты: инклюзивті білім берудің заманауи проблемаларына қоғам назарын аудару, аймақаралық, халықаралық ынтымақтастықты дамыту, педагогтар арасында тәжірибе алмасу.Семинардың міндеттері: студенттерді инклюзивті білім беру жағдайында жұмыс істеуге дайындау бойынша ғылыми-әдістемелік жұмысты дамыту және жетілдіру; білім беру мектебі жағдайында OOP балалары бар мұғалімдердің жұмыс тәжірибесін насихаттау, олардың практикалық жетістіктерін көрсету; білім беру процесінің сапасын арттыруға ықпал ететін заманауи педагогикалық технологияларды көрсету және насихаттау.Семинарға қатысуға жетекші ғалымдар, жоғары білім беру саласындағы мамандар, жоғары және орта оқу орындарының оқытушылары, аспиранттар мен магистранттар шақырылады.Семинарға қатысу нысаны-күндізгі. Семинардың жұмыс тілдері: қазақ, орыс.Семинарда педагогикалық мамандықтар студенттерін даярлау және ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балалармен жұмыс істеуге практик-педагогтердің дайындығы мәселелері келесі бағыттар бойынша талқыланады:1. Инклюзивті мәдениет инклюзивті қоғам құрудың факторы ретінде.2. Студенттерді, болашақ педагогтарды инклюзивті білім беру жағдайындағы жұмысқа даярлау.3. Жалпы білім беретін мектепте ЕБҚ бар балаларды педагогикалық сүйемелдеу.