Вера Никитична Яворскаяны құттықтаймыз!

22 сәуірде өзінің 85 жылдық мерейтойын еңбек ардагері Вера Никитична Яворская атап өтті. Оның зейнетке шыққанына біршама уақыт өтсе де, бүгінде ол өзінің өмірлік және педагогикалық тәжірибесін жас ұрпаққа дарытудан жалықпайды. Вера Никитична өмірін біздің өлкеміздің, атап айтқанда Петропавл қаласының тарихына, табиғатына арнады.

Біздің ЖОО-да ол 1961 жылдан 2009 жылға дейін жұмыс істеген. Сондай-ақ, оқу ордамыздың түлегі болып табылады.Мерейтойға атақты педагогты құттықтау үшін Қозыбаев университетінің қызметкерлері жиналды. Академиялық сауалдар жөніндегі Басқарма мүшесінің м.а. Жанар Таласпаева Вера Никитичнаға университет қабырғасындағы көп жылғы еңбегі мен білікті мамандарды даярлағаны, жас әріптестеріне үнемі қолдау көрсетіп келе жатқаны үшін алғысын білдірді. Белгілі өлкетанушы мен оқытушының бүкіл өмірлік жолы-еңбексүйгіштіктің, педагогикалық дарынның және еліне деген сүйіспеншіліктің үлгісі. Оның балалық шағы қаланың енді ғана шарықтаған сәтімен тұспа-тұс келді.

Ол мыңдаған ұл-қыздар сияқты Петропавл көшелерімен бірге бой жетті . Журналист болуды арман етіп, әдебиетті жақсы көретін Вера Никитична мектептен кейін Петропавл педагогикалық институтына география және биология бөліміне оқуға түсіп, біздің жоғары оқу орнымыздың алғашқы түлектерінің қатарында болды.  Оның есімін қалада көптеген адамдарға таныс. Белсенді өлкетанушы, журналист, педагог, қоғам қайраткері және ақын ретінде құрметтейді.

"География және экология" кафедрасының түлектері әлі күнге дейін оның қызықты және тартымды сабақтарын еске алады. Вера Яворская үкіметтік марапаттар мен белгілерге ие, сонымен қатар 50-ден астам баспа жұмыстары бар.  Вера Никитичнаны мерейтойымен құттықтаймыз! Сізге зор денсаулық, ұзақ ғұмыр, отбасыңызға амандық пен табыс тілейміз!