Петропавлдағы Жеңіс диктанты

2021 жылғы 29 сәуірде үшінші рет өз елінің және бүкіл әлемнің өткеніне бей-жай қарамайтын ондаған елдер мен миллиондаған қатысушыларды біріктіретін "Жеңіс диктанты" халықаралық акциясы өтті. Қазақстан Республикасында бұл іс-шара Нұр-Сұлтандағы Ресей Ғылым және мәдениет орталығының қолдауымен өтуде. Биыл лицей ЛОРД Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінің орыс тілі мен әдебиеті кафедрасымен бірге" Жеңіс диктантына " қатысты. Лицейдің 8-11 сынып оқушылары мен "Орыс тілі мен әдебиеті" мамандығының 3 курс студенттері диктант тапсырмаларын онлайн-форматта орындап қана қоймай, республикалық әскери-патриоттық "Патриот" айлығының бастауы болған әдеби-музыкалық композиция дайындады. Алина Деркач пен Әлішер Алатаев Ұлы Отан соғысы туралы өлеңдер оқыды.