Университеттегі жасыл қалашықты дамытудан сайыс өтті

Қозыбаев университеті мен тұрақты даму кеңесінің АББҰ «Назарбаев Университеті»   және «Шеврон Мұнайгаз ИНК» компаниясымен бірлесіп, университет қалашығының тұрақты дамуы үшін «Sustainability Living Lab: Outreach» бағдарламасы аясында жобалар байқауын жариялады.

Осы мақсаттарды жүзеге асыру үшін серіктестердің әрқайсысы 700 000 теңгенің 3 жобасын іске асыруға 2,1 млн теңге көлемінде қаражат бөлді. Қосымша қаржыландыру шеңберінде университеттен 200 000 теңге қарастырылды. Осыған орай, өткен аптада конкурстық комиссияның онлайн отырысы өтіп, оның құрамына Қозыбаев университеті мен АББҰ «Назарбаев Университеті»  және «Шеврон Мұнайгаз ИНК» өкілдері қатысты.

Байқауға 4 өтінім келіп түсті:
1. Есім Шакиза, «Выращивание микрозелени в кампусе»  жобасы;
2. Мәжітова Гүлнұр,  «Использование ГИС-технологий для планирования озеленения кампуса НАО СКУ им. М. Козыбаева» жобасы;
3. Сейтқасымова Сымбат, «Табиғи шоколадты паста өнімі» жобасы;
4. Сайлаубай Ақтоты, «Екінші реттік шикізаттан толықтырғыштармен байытылған сусын жасау технологиясы» жобасы.

Хабардар болуға әсері:
- Егер жоба сәтті болса, университеттің «жасыл күн тәртібі» туралы ақпарат артады.
- Кампусқа әсері: жоба кампусты жағымды / жасыл / әсерлі жерге айналдырады.
- Жобаның тұрақтылығы: жоба ұзақ уақыт бойы университеттен қосымша ресурстарсыз жұмыс істейді.
- Студенттердің қатысуы:  жобаға көптеген студенттер қатысады.
- Карантин кезінде жобаның жүзеге асырылу қарқындылығы: жобаны қашықтан орындауға бола ма немесе Sceleton staff командасының құрамында болу.

Ұсынылған өтінімдердің жоғары практикалық және әлеуметтік маңыздылығын ескере отырып, конкурсты ұйымдастырушылар бірауыздан барлық ұсынылған жобаларға қаражат бөлуге шешім қабылдады.

Байқаудың барлық жеңімпаздарын құттықтаймыз! Оларға ғылыми және шығармашылық табыстар тілейміз!