Кампуста жасыл орта құру бойынша байқау

Қозыбаев университеті мен тұрақты даму кеңесінің АББҰ «Назарбаев Университеті» және «Шеврон Мұнайгаз ИНК» компаниясымен бірлесіп, университет қалашығының тұрақты дамуы үшін «Sustainability Living Lab: Outreach» бағдарламасы аясында жобалар байқауын жариялады.

Жобаны іске асыруға 700 000 теңгенің көлемінде қаражат бөлінді.

Өткен аптада конкурстық комиссияның онлайн-отырысы өтті.

Байқауға 4️⃣ өтінім келіп түсті, соның ішінде 3 жобаны  біздің факультет студенттері қорғады.
1. Есім Шакиза, ☘️«Выращивание микрозелени в кампусе» жобасы;
2. Сейтқасымова Сымбат, «Табиғи шоколадты паста өнімі» жобасы;
3. Сайлаубай Ақтоты, ????«Екінші реттік шикізаттан толықтырғыштармен байытылған сусын жасау технологиясы» жобасы.

Жобалар келесі критерийлер бойынша бағаланды:
- Егер жоба сәтті болса, университеттің «жасыл күн тәртібі» туралы ақпарат артады.
- Кампусқа әсері: жоба кампусты жағымды / жасыл / әсерлі жерге айналдырады.
- Жобаның тұрақтылығы: жоба ұзақ уақыт бойы университеттен қосымша ресурстарсыз жұмыс істейді.
- Студенттердің қатысуы: жобаға көптеген студенттер қатысады.
- Карантин кезінде жобаның жүзеге асырылу қарқындылығы: жобаны қашықтан орындауға бола ма немесе Sceleton staff командасының құрамында болу.

Ұсынылған өтінімдердің жоғары практикалық және әлеуметтік маңыздылығын ескере отырып, конкурсты ұйымдастырушылар бірауыздан барлық ұсынылған жобаларға қаражат бөлуге шешім қабылдады.