Енді Қозыбаев университетіне келушілер «Ashyq» қосымшасы арқылы кіргізіледі

24 мамырдан бастап университетке кіру тек «Ashyq» мобильді қосымшасы арқылы мүмкін болады. Ол QR кодын пайдалану және жалпы ПТР мәліметтер базасымен интеграциялау арқылы келушінің жағдайын анықтауға мүмкіндік береді, бұл коронавирустың таралу қаупін азайтуға және инфекцияны жұқтыру қаупін азайтуға мүмкіндік береді.

Қосымшаны барлық студенттер, қызметкерлер мен оқытушылар құрамы смартфондарына жүктеуі керек. Егер құрылғының техникалық мүмкіндіктері бұған жол бермесе, оқу ордасынының қызметкері мекемеге кірген сайын ЖСН-ді сканерлеуі тиіс.

Барлық оқу ғимараттарының, бассейннің және жатақханалардың дәлізінде қосымшаны қолдануға арналған бейне нұсқаулары бар QR кодтары мен теледидар панельдері орналастырылады:
1. «Ashyq» қосымшасын жүктеп, сізге ыңғайлы болатын тілді таңдау керек;
2. Телефон нөмірі бойынша кіріңіз;
3. Енгізілген нөмірге коды бар SMS жіберіледі, ол тексеру жолына енгізілуі керек;
4. Кіру / шығу функциясын тіркеу үшін «Тіркелу» батырмасын басыңыз;
5. QR кодын сканерлеңіз;
6. ЖСН-ді енгізіңіз

QR-кодты сканерлегеннен кейін мобильді қосымшада келушінің статусы түрлі-түсті форматта жанады. Ол бойынша адамның коронавирус жұқтырған адаммен байланыста болғаны немесе жұқтырғаны көрінеді:
* Жасыл – базада COVID-19 теріс нәтижесі көрсетітелді
* Көк -  ПТР-тест міндетті болып табылатындардан басқа барлық объектілерге баруға рұқсат етіледі;
* Сары – науқас адаммеен байланыста болғаны көрсетіледі. Объектілерге келуге шектеу қойылады;/
* Қызыл -  базада COVID-19 анықталған деп тіркелген.

Осылайша, университет қабылданған санитарлық шараларға қосымша бақылауды қамтамасыз етеді