4 маусым 2021 жылы Солтүстік Қазақстан облысының Достық үйінде Халықаралық Орыс тілі күніне А.С. Пушкиннің 222—жылдығына және Абай шығармашылығына арналған әдеби мерекелік іс—шара өтті. Іс-шараны «Қазақстанның Орыс қауымдастығы» қоғамдық бірлестігінің Солтүстік Қазақстан облыстық филиалы дайындады. Әдеби—музыкалық кешке "М.Қозыбаев атындағы СҚУ" КеАҚ Foundation факультетінің Тк—9с—20к тобының тыңдаушылары Канаева Альмира мен Әубәкір Мағжан «Татьяна Ларинаның хатын» және «Евгений Онегиннің хатын» қазақ тілінде оқып, А.С. Пушкиннің романдарының беттерін жандандырды. Факультетіміздің тыңдаушыларын ақынның шығармашылығына баулыған Дүниежүзі Қазақстанның қауымдастығы "Отандастар Қоры" КеАҚ СҚОФ.