М.Қозыбаев атындағы СҚУ ҚХА кафедрасы қызметінің жаңа бағыттары туралы

Басқарма Төрағасы – Ректор Ерлан Шұлановтың қатысуымен «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасының кеңейтілген отырысы өтті.

Отырысқа М.Қозыбаев атындағы СҚУ директорлар кеңесінің басқарма мүшесі, Анатолий Башмаков, Солтүстік Қазақстан облыстық Қазақстан халқы Ассамблеясының этномәдени бірлестіктерінің өкілдері, «Қоғамдық келісім» КММ, «Қоғамдық даму және ақпарат басқармасы» КММ, облыстық өлкетану мұражайының өкілдері, ЖОО оқытушылары, магистранттары мен студенттері қатысты.

ЖОО дамуының басым міндеттерін анықтай отырып, Басқарма Төрағасы –Ректор Ерлан Шуланов ҚХА кафедрасының мәдениетаралық коммуникацияны, этноконфессиялық толеранттылықты кеңейтуге, ЖОО-да оқитын шетелдік студенттерді бейімдеуге бағытталған жүйелі жұмыстарды жүргізу бойынша маңызды рөлін атап өтті. Ол кафедраның халықаралық, республикалық және өңірлік ұйымдармен тығыз байланыста оқу-білім беру, ғылыми-зерттеу және тәрбие жұмысында студенттермен жұмыс істеудің жаңа бағыттары мен нысандарын әзірлеу және енгізу бойынша жетістіктерін атап өтті.

Ректор кафедраның ғылыми-әдістемелік бірлестігінің мүшелер – «Видергебурт» ҚБ президенті Эльвира Ковзельге, облыстық «Коперник» поляк орталығы төрағасының орынбасары Валентина Корневаға, «Журналистика» білім беру бағдарламасының магистранты Богдан Петровқа және студент Вячеслав Чинишловқа, «Қазақстан тарихы және әлеуметтік-гуманитарлық пәндер» кафедрасының доценті Зылыйха Бимакановаға, «Шет тілдері» кафедрасының аға оқытушысы Наталья Шевелеваға алғыс хаттарын табыс етті. Ректор отырысқа қатысушылардың университет алдында тұрған жаңа міндеттер мен перспективаларға қатысты сұрақтарына жауап берді.

Анатолий Башмаков Қазақстан халқы Ассамблеясының ғылыми сүйемелдеуіндегі ҚХА кафедраларының рөлін және өңірлік этномәдени бірлестіктердің қызметін күшейтуге назар аударды.

ҚХА кафедрасының меңгерушісі Людмила Гривенная кафедраның 2020-2021 оқу жылындағы қызметі туралы егжей-тегжейлі есеп берді, халықаралық ынтымақтастықты кеңейту, СҒҚ дамыту, ҚР этносаясатының императивтерін енгізу және әлеуметтік-гуманитарлық циикл оқу пәндерін өткізу арқылы білім беру процесін тереңдету.

2021-2022 оқу жылына арналған ҚХА кафедрасы қызметінің басым бағыттарын талқылауға М.Қозыбаев атындағы СҚУ ҚДжБАИ директоры Ирина Голодова қатысты. Ол Петропавл және СҚО студенттері, оқытушылары мен тұрғындары үшін өзекті тақырыптар бойынша практикаға бағдарланған білім беру экспресс-курстарын өткізу идеясын қолдауға дайындығын білдірді. Отырыста ҚХА кафедрасының СҒҚ мүшелері Петров Богдан, СҚО телеарналарында ҚХА қызметін жариялау бойынша және Евгения Даниленко, студенттер мен оқушылар арасында ұлттық бірегейлікті және қазақстандық патриотизмді қалыптастырудағы ҚХА кафедраларының рөлі туралы ғылыми зерттеулердің нәтижелерімен сөз сөйледі. ҚХА кафедрасының алдына жаңа оқу жылында әзірленетін және іске асырылатын жаңа міндеттер қойылды.