Елімізде университетіміздің 10 бағдарламасы үздік атанды

Қозыбаев университеті бесінші жыл "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен бірлесіп ҚР ҒЖБМ өткізетін білім беру бағдарламаларының рейтингіне қатысады. Сарапшылар жұмыс берушілерді тарта отырып, еліміздің барлық жоғары оқу орындарының рейтингін жүргізеді. Бағалаудың негізгі критерийлері өзгермейді: түлектердің жұмысқа орналасу деңгейі және орташа жалақысы, оқытушылар құрамының сапасы, білім беру бағдарламаларының өзектілігі және т.б.

Қатысушы 44 ББ-нан біздің 10 білім беру бағдарламалары Қазақстанның жоғары оқу орындары арасында көшбасшы болды.

Өткен жылмен салыстырғанда бірінші орын алған бағдарламалардың саны екі есеге өсті:
"Мәдени-тынығу жұмысы";
"Дене шынықтыру және спорт";
"Биология";
"Орман ресурстары және орман шаруашылығы";
"Дефектология";
"Агрономия".

Екінші болып:
"Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы";
"Музыкалық білім".

Үшінші орында "Орыс тілі мен әдебиет", сондай-ақ "Экономика"болды.

Сонымен қатар, төрт ББ 4 орында, екеуі 5 және 6 орында, төртеуі 7 орында, үшеуі 8 орында және екеуі рейтингтің 9 жолағында. ТОП - 10-ға барлығы 27 білім беру бағдарламасы кірді. Тұтастай алғанда, рейтинг жұмыс берушінің кадрларды даярлаудағы мүдделерін ескеруге, сондай-ақ , талапкерлерге ЖОО аяқтағаннан кейін жұмыс табу қаншалықты оңай болатынын, жастар арасындағы жұмыссыздықты азайтуға көмектесуге арналған