«Қан қысымының сандарын біл» профилактикалық акциясы.

Біздің ел халқының 40% - дан астамында гипертония диагнозы бар. Бұл миокард инфарктісі және инсульт сияқты асқынуларға әкелуі мүмкін қорқынышты ауру. Сонымен қатар, бастапқы кезеңдерде ол байқалмайды. Қысым сандарын мезгіл-мезгіл өлшеу және бақылау ғана дамып келе жатқан патологияны уақтылы анықтауға көмектеседі.

Медицина факультетінің ерікті студенттері 1 қалалық ауруханаға келушілердің қысымын өлшеді.

"Біз қала тұрғындарының назарын өз көрсеткіштерімізге аударуды шештік. Акцияға 1 қалалық аурухананың 20 пациенті қатысты.

20 пациенттің 3 қан қысымы жоғары болды және біз олардың соңғы уақытта жалпы жағдайының нашарлағанын анықтадық.

Біз оларға қосымша тексеруден өту үшін терапевтке баруды ұсындық", - дейді осы еріктілер акциясына қатысушылардың бірі.

Бұл күні барлық ниет білдірген пациенттер тексеруден өте алды.

Сондай – ақ медицина факультетінің ерікті студенттері мастер-класс өткізді, оған қатысушылар үйдегі қысымды бақылау және өлшеу техникасын игерді.

ujhjlujhjl