«Әлем отбасынан басталады» атты тренинг

Бүгін қарқынды жаһанданушы әлемде қоғамның рухани құндылықтарды жоғалтуы туралы дыбыстар жиіреке естіледі. Бірінші кезекте, заманауи құндылық тұрғысынан дағдарыс басты әлеуметтік ұйым - отбасы институтын қозғады.

Бүгін «Нұр Отан» партиясының алдында жауапты ерлі-зайыптылық пен ата-ана болудың маңызын сөзсіз тану, отбасы, адамгершілік, рухтандырушылық институтын нығайту мақсатымен барлық қоғам күшін үйлестіру міндеті тұр.

«Нұр Отан» партиясының Доктринасында отбасы Қазақстан қоғамының ең басты құндылықтарының бірі деп аталған. Ұрпақтардың сабақтастығы, үлкендерге деген сыйластық, балаларға қамқор болу, бірін-бірі қолдау дәстүрі, еңбексүйгіштік және білімге деген ұмтылыс дәл осы Отбасында қалыптасады. Отбасыны нығайту және дәстүрлерді сақтау – мемлекеттігіміздің дамуының кепілі.

«Бақытты отбасы» партиялық жобасы мен «Отбасын қолдау апталығы» акциясын жүзеге асыру шеңберінде «Нұр Отан» партиясының «Болашақ» филиалы психологиялық кеңес беру кабинетінің психологы Татьяна Михайловна Комкинамен бірге «Әлем отбасынан басталады» атты тренинг ұйымдастырды. Тренингтің мақсаты – жастар қауымында отбасы мен некеге деген тұлғалық тұрғыда маңызды ұстаным қалыптастыру.

«Әрбір адам бақытты өмір сүргісі келеді. Жайлылықты, жылулықты, жақын адамдарымен қуанышты қарым-қатынасты қалайды. Бізге бұның бәрін отбасылық өмір береді, егер бұл бақытты неке болған жағдайда. Отбасыны оған барлық күш-жігерді сала отыра сабырлықпен және ақылмен құрады» - деп айтып кетті Т.М. Комкина.

Тренинг құрылған бақытты отбасылық өмірді талқылаумен қорытындыланды. Студенттер үйлесімді некеге ерлі-зайыптылардың қандай әрекеттері, ойлары, қылықтары көмектесетіні, ал отбасылық қарым-қатынаста қандай әрекеттер бұзатын және оларға жол бермеу туралы қорытындыға келді. ТжӘИ студенті Айымгүл Қадырменова ойымен бөлісе отыра былай деп атап өтті– «отбасының бақытты болуына жауапкершілік әрбіреуміздің мойынымзда екендігін сезіну қажет».

Іс-шараны қорытындылай келе, «Нұр Отан» партиясының «Болашақ» филиалы төрағасының бірінші орынбасары А.В. Зель партия белгілі сұрақтарды шешуге бағытталған 12 жоба жүзеге асыратындығын атап өтті. Бұл жобалардың әрқайсысы қандай да бір мөлшерде қоғамның маңызды жүйе қалыптастырушы факторы ретінде отбасымен байланысты. Бастысы, бұл «Бақытты отбасы», «Бақытты балалық», «Ардагерлерді ардақтайық» және т.б. жобалар.

10.09.2014