"Мен еріктілерге барамын, мені үйретсін...»

2019 жылдың 28 қарашасында М. Қозыбаев атындағы СҚМУ «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасы «Волонтерлық қазақстандық қоғамның әлеуметтік феномені ретінде» тақырыбында аймақтық ғылыми-әдістемелік семинар өткізді. Спикерлер ретінде волонтерлік қызметті жүзеге асырумен айналысатын Солтүстік Қазақстан облыстық Қазақстан халқы Ассамблеясының, мемлекеттік, қоғамдық бірлестіктер мен ҮЕҰ өкілдері: Сәбитов С.Ж., «СҚО әкімі аппараты» КММ «Қоғамдық келісім» КММ жетекші сарапшысы, Гизатуллина Л.Р., СҚО бойынша волонтерлік қозғалысты қолдау орталығының басшысы, Семухина А.В., «Фауна» жастар қоғамдық бірлестігінің волонтері, М. Қозыбаев ат. СҚМУ магистранттары мен студенттері: Петров Б., "Sanaly Urpaq" жобалық кеңсесінің комплаенс академ офицері, Ж-м-19 тобының магистранты, Хисматуллина А., Ия-м-18 тобының магистранты, Уздембаева Б., Экол-м-18 тобының магистранты, Перминова Н., ДЗ-15 тобының студенті, Мусаева Р., СПС-16 тобының студенті.

Семинарда тәжірибелік қызметтің қиындықтары, жаңа қағидалар мен тәсілдер, волонтерлік қызметті жүзеге асырудағы мекендік көмек және ынталандыру қарастырылды. Семинарға қатысушылар тәжірибелік жұмыс тәжірибесімен бөлісіп, волонтерлік қызметтің кең спектрін ұсынды: әлеуметтік тәжірибе, инклюзивті білім беру, репетиторлық, аула, шығармашылық және спорт клубтарында жұмыс істеу, этноволонтерлық, оқиғалы, медициналық, зияткерлік, оқу-білім беру, экологиялық, заңгерлік, туристік, IT, зооволонтерлық және т. б.

Қатысушылар үшін М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетіндегі волонтерлік қозғалысты дамыту бағдарламасы ұсынылды және http://qazvolonteer.kz республикалық порталында тіркелу жөніндегі толық нұсқаулық берілді. Бұл әрбір қатысушыға әлеуметтік тәжірибе мен оны жүзеге асырғаны үшін материалдық сыйақы алуға мүмкіндік береді.

Семинар барысында келесі ұсыныстар жасалды.

ДИО ОПиИК